A weboldal viselkedésalapú reklám cookie-kat használ, az adatkezelésre az Adatkezelési tájékoztatóban leírtaknak megfelelően kerül sor. Engedélyezem
Termékek Menü

Üvegmatrica készítése - jótanácsokkal

Alapvetően két iránya van.

1. Szobadíszek, kulcstartók készítése műanyag sablonok kifestésével.

2. Üvegmatrica készítése, amelyek üvegre, műanyaglapra minden további segédanyag nélkül felhelyezhetőek.

 

Szobadíszek készítése

Ehhez műanyag sablonokra van szükség, amelyek az üvegfestékekkel szépen kifesthetőek.

Az alábbi videó megmutatja, hogy is működik ez:

 

 

Üvegmatrica készítése

Üvegmatrica készítése esetén csak egy kinyomtatott / megrajzolt sablonra és egy fóliára van szükségünk.

Az alábbi videó megmutatja, hogy készül az üvegmatrica a gyakorlatban:

A matricafesték kb. 12-24 óra alatt megszárad a levegőn és összefüggő, átlátszó réteget képez, amelyet csak óvatosan lehúzunk a mintáról, majd odasimítunk a kívánt felületre. A kész minta ragad, a rögzítéshez nincs szükségünk külön ragasztóra, és ha szükség van rá, akár többször is eltávolíthatjuk, majd újra ragaszthatjuk.

Ha nem kész sablonnal dolgozunk, akkor a felnőtteknek érdemes megrajzolni az alapmintát (kontúrt) valamely kontúrfestékkel, majd miután az megszárad (kb. 30 perc), jöhetnek a gyerkőcök és kedvük szerint színezhetik ki. (Előbb is el lehet kezdeni kiszínezni, de olyankor óvatosnak kell lenni minta határvonalaival.)

További játékra ad módot, ha a kitöltő színeket egy vékony ecsettel vagy fülpiszkálóval egymásba mossuk, vagy a száradás előtt egy kis csillámport, velúrport vagy apró gyöngyöket szórunk a festékre.

A termékeknél jelezzük, hogy melyik milyen mintát tartalmaz, illetve mit tartalmaz az adott készlet.

 

Jótanácsok szülőknek!

Az üvegmatricafesés a felnőttek számára leginkább az üvegfestés felé vezető első lépés, a gyerekek számára viszont hosszú ideig önmagában is remek időtöltés. A legjobb, ha rájuk bízzuk, először mennyit szeretnének festeni, hiszen kezdetben az is kihívást jelenthet, hogy megtanulják kezelni az üvegmatricafestékes tubusokat. Ne aggódjunk, gyorsan bele fognak jönni!

Ahogy a festés, úgy az üvegmatricafestés is olyan tevékenység, amelyben a gyermek elmerülhet, kikapcsolódhat, feloldódhat, leképezheti a saját kis világát vagy kiadhatja magából a feszültséget – emellett létrehoz egy csak rá jellemző dolgot. Amikor a végeredményt dicsérjük, az ő erőfeszítéseit is dicsérjük, ennek pedig hatása van az önbizalmára, magabiztosságára és önállóságára is.

Ne szegjük kedvét, ha valami nem úgy sikerül, ahogy szeretné – biztassuk, emeljük ki azokat a részleteket, amikre büszke lehet, mert így marad meg a játék, az alkotás öröme. Ha van rá módunk, szervezzünk festős délutánokat, amikor a gyermekünk többi barátját is elhívjuk, hogy együtt készítsenek egy-egy szép dekorációt a szobájukba vagy ajándékot a családtagoknak és barátoknak.

A szülők azért is szeretik, ha a gyermekük üvegmatrica festéssel próbálkozik, mert ez a fajta alkotómunka is komoly hatással van annak érzékelés-, észlelés-, emlékezet-, képzelet- és figyelemfejlődésére. Miközben a gyermek saját képességeivel ismerkedik, alakul az én-képe, önbizalma és önállósága, fejlődik a vizuális emlékezete és emellett a kéz-szem koordinációja is.

Fontos! Célszerű kötényben, vagy régi, öreg ruhában festetni a gyerkőcöket. Bár a festék - amíg nem szárad meg - egész könnyen kijön a ruhákból, de ha megszáradt, akkor lehet, hogy foltot hagy.

3 éves kor felett ajánlott.